Lukker 25/11-2024 19:43:00
Carl O. J. Lund (f. København 1857, d. sst. 1936) Kystparti med skumsprøjt ved høfden. Sigm. Carl. O. J. Lund. 1903. Olie på lærred. 45×32.
Hele Verden. Parti i 2 flyttekasser fyldt med indstiksbøger og album mv. [ ** * ? ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
SANDVED/HYLLINGE/TJÆREBY. Lap VI. Udstillingsplanche med brev og diverse mærker [ ? ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Samlet vejl. Pris estimeret til 40.000 DKKSe billeder Vi opfordre kraftig alle interesserede bydere til at komme til eftersyn for at besigtige det store varelager, samt omfanget af antal og nedpaknings muligheder
BUDT 1900,- DKK
7 stk 4-hjulede vogne med trådhylder, diverse modeller.
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk CASE IH 150 Maxxum - 6,5 CASE IH 150 Maxxum - 6,5 ton
BUDT 427000,- DKK
Wasco Party cooler, Tøndekøler 50 liter, med kurv, 220 - 240V
GENERATOR, Benzin Generator, Kraftline KL-8500W. Ubrugt.
- Har været brugt til påfyldning af såsæd. Vicon 4000 kg - Højtipvogn med bremser.
Værktøjskasse i virkelig kraftig og lækker kvalitet, med gasdæmper i toppen glideskinner og gummi indlæg i skuffer. Måler 68 bred, 47 høj, 43 dyb
Jon Gislason (f. Ry 1955) “Mig og Evind (At bo på landet)”. Sign. JG. Olie på plade. 122×244. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
12 bts. Château Branaire Ducru, Saint - Julien. 4. Cru Classé 2006 A (hf/in). Owc. Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær