Et par franske empire kandelabre

Lukker 03/12-2024 12:55:00

Et par franske empire kandelabre af forgyldt og patineret bronze, hver med stående kvindelig figur på kugle holdende to lysarme. 19. årh.s begyndelse. H. 42. (2)