Lukker 03/12-2024 12:55:00
“Flora Danica” seks frokosttallerkener af porcelæn med gennembrudt bort, dekoreret i farver og guld med blomster. 3554. Royal Copenhagen. Diam. 22,5 cm. (6)
Gallakjole fra ophørt butik str: 38 r , ubrugt
Se billeder
Mål pr. fag: B 150 cm x D 50 cm x H 200 cm Køber nedtager selv Uden indhold
7 stk Fyrtræs Klapborde 180 x 100 cm
Mærkater. Album med diverse mærkater samt lidt Julemærker. Bl.a. set Belgiske Børn, Hjælpekorpset, også noget udland mv. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
CPU: i5-8265U RAM: 8GBDISK: 256GB SSD Tastatur: Dansk Opløsning: 1920x1080 Brugt, fremstår i god stand med brugsspor obs fjernet Tyverimærke Inkl. Lader. samt Windows 10 pro licens (kunden skal selv instaler)
Helge Helme (f. Roskilde 1894, d. København 1987) Kanalparti. Sign. H. Helme. Olie på lærred. 31×41. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
England. Victoria. 17 gamle auktionskort med mærker i stemplet kvalitet. Ikke alle “komplette” [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
2 stk. Tracker f. eks. Til kæledyr, montering i bil eller maskine mv. Indbygget opladeligt batteri samt tilslutning til USB. Indbygget mikrofon, så lyden fra trackerens omgivelser kan høres. Meget kompakt, bruger SIM-kort. Ubrugt
Grønlandsk fugleskindstæppe af sammensyede skind i gentagelsemønster. Bagsiden monteret med sækkelærred. Aasiaat/Egedesminde. Ca. 1930. 92×183. Proveniens: Anne Marie Fuglsang-Damgaard. Præstefrue i Egedesminde 1931–1934. Gift med præst og senere seminarieforstander Adelbert Fuglsang-Damgaard, Godthåb/Nuuk 1934–1945.