Lukker 03/12-2024 15:55:00
Einar Wegener/Lili Elbe (f. Vejle 1882, d. Dresden 1931) Parti fra Frederiksberg Slot. Sign. E. Wegener 1911. Olie på lærred. 74×60.
5 stk. væghængte lamper (ubrugt)
Topas- og diamantring af 18 kt. guld og hvidguld prydet med smaragdslebet topas omkranset af talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.30 ct. Vægt ca. 12 g. B. 16 mm. Str. 55.
Mål: B x D: 83 x 74 cm
BSV SHVA 0.5 TS Skovklo. Der er brugsspor, steder med slid og afskalninger i maling. Funktionsdygtig ved sidste anvendelse. Ikke testet ved gennemgang.
stor Elefant i Eg fra det kendte danske mærke Woud i fin æske, design af Steffen Juul , oplyst pris ca 1349kr, ubrugt
576 stk. baby-figurer på pind (ubrugt)
Hel og Halvpaller, 25 stk Hel EUR paller + 12 stk. Halvpaller
25 hydr. Ventiler med spoler
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Anssems Psx 3000-325x178 - Lasteevne / Capacity 2.500 Anssems Psx 3000-325x178 - Lasteevne / Capacity 2.500 kg
BUDT 15750,- DKK
“Guld Vifte”. Jardiniere af porcelæn, oval form, hanke modellerede i form af vædderhoveder, hvorimellem ranker og bånd. Stående på fire lave fødder i form af delfiner. 595/11532. Royal Copenhagen. L. 37.