Lukker 05/12-2024 14:55:00
Axel Salto (f. København 1889, d. Frederiksberg 1961) Rund vase af uglaseret chamottestentøj, modelleret i knoppet stil. Sign. SALTO, 9141. Kgl. P. H. 21. Diam. maks. 25.
VÆRKSTEDSVOGN, Hanse, med værktøj lavet af højkvalitets krom vanadium værktøjsstål. Vogn med 7 skuffer - alle kan aflåses, bordplade i polypropylenplast, skab med sidelås, 2 nøgler inkluderet samt 4 hjul- 2 med bremser. Bredde: 77 cm. Dybde: 46 cm. Højde 90 cm. Vægt 70 kg. Ubrugt.
Led Ufo lampe, 220v, 200 w, Ø 37 cm, ubrugt
1875. 4 øre, 56.tryk. Pladning med 186 forskellige positioner fra A- og B-arket repræsenteret. Pæn kvalitet. Ex. Lasse Nielsen [ 23 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Ib Eisner (f. København 1925, d. 2003) Gåtur i Dyrehaven. Sign. Ib Eisner. Olie på lærred. 50×60. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
ca. 1850. Udstillingsplanche med portofri forsendelse fra “Comitten for den ugentlige 4 Skillings Subskribtion”. Interessant! [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
1851. 2 RBS Ferslew. Plade I, nr. 5. Type 1. Nydeligt eksemplar. Attest Møller [ 2a ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
5 stk. plast-vinduer m. karm (dreje kip) - 94,8x104,8 cm. (1 stk. har matteret glas)
1938. Bølgelinie, 10 øre, violet. 7-BLOK på BANEGAARDSBREV fra Brønderslev 29.4.1949 til Aalborg [ 248 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Svejsehjelm med speedglas i model Eagle. CE godkendt og med batteri drevet af solceller. Justerbar forsinkelsestid på ned til 0,1 sek. Ubrugt.
Louis Vuitton “Noe” taske af grønt Epi læder med gyldne beslag, justerbar skulderstrop, et rum med snorelukning og grønt ruskindsfor. H. 32 x B. 28 x D. 20 cm. 1996.
Nyserviceret maskine. Maskinen er serviceret 10. oktober 2024. Oliefyr i kabinen. Turbo er skiftet ved 3.000 timer. Sælges uden skov og uden hurtigskif Case CX300D - 30 ton
BUDT 303000,- DKK