Lukker 25/11-2024 13:45:00
Bile er kom inn fra prosjekt . ikke funksjonstestet mer enn inn og ut fra parkering . Bremser skraper,knust frontrute . Selges som den står . hentes på henger . Info: 970 19 031
Afhentes: 2072 Dal Eidsvoll, Norway (via Google Maps)
Kongeligt dansk Louis XVI serveringfad af sølv, cirkulær form, lavt spejl med opadvendt fane med gadroneret kant, bagside graveret med Prins Christian Frederik (VIII) af Danmarks private kronede monogram samt nummereret 14 og 2fane graveret Prins Gustav af Danmarks kronede monogram og Prins Oluf af Danmarks kronede monogram. Mester Peter Terpager Hagen, København 1794. Vægt 1.565 g. Diam. 38,5 cm. Proveniens: Kong Christian VIII af Danmark (1786–1848); den danske kongefamilie og til hans søsters oldebarn, Prins Gustav af Denmark (1887–1944); hans nevø, Grev Oluf af Rosenborg (1923–1990), tituleret Prins af Danmark indtil 1948. Senere fra samlingen efter højesteretssagfører Ole Gangsted-Rasmussen (1911–1998).
KØKKENKNIVSSÆT udført i rustfrit tysk DIN 1.4116 stål. Kokkekniv, santokukniv, brødkniv, urtekniv og universalkniv. Knivblad 9 - 23 cm. Super skarpe og holdbare. Hårdhed 56 HRC. Skæfter i ibenholt træ. Ubrugte i gaveæske. Modelfoto
2 stk barer L 225 med sort front og sider, selve arbejdsbordet er med rustfri plade 225 x 60 cm og øverst serveringsbord 225 x 30 cm
Raaco trolley ubrugt.
Smuk og elegant Onyx hjerte
Stjernestempler. Ringbind med A5 plancher med ca. 1500 stk stjerne stempler. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Husqvarna LF80 - 82 Husqvarna LF80 - 82 kg
Francisco Borès (f. Madrid 1898, d. Paris 1972) Landskab. Sign. Borés 68. Olie på lærred. 46×54. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
England. 5 gamle auktionslot med stemplede udgaver. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Led Ufo lampe, 220v, 100 w, Ø 28 cm, ubrugt
Bram van Velde (f. Zouterwoude 1895, d. Paris 1981) Uden titel. Sign. Bram van Velde 139/140. Litografi. Lysmål 30,5×47. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.