Lukker 05/12-2024 19:31:00
7 bts. Château Talbot, Saint - Julien. 4. Cru Classé 2005 A (hf/in). Owc. Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær
A Chinese blue and white 'Eighteen Louhans' vase of cylindrical spool form depicting the deities over the roaring sea and cloud formations below. Upper edge metal trimmed. Qing 19th century. H. 52 cm. Proveniens: A Danish private collection.
100 stk Ølkrus - 50 cl.
Ken Denning (f. Sønderborg 1957) Uden titel. Sign. med datering på bagsiden. Olie på lærred. 90×96. Uindrammet. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
“Flora Danica” sæt på 12 par tresidede cremekopper med låg af porcelæn, dekorerede i farver og guld med blomster, hanke i form af snoede grene og pousserede blomster. 3575 og 3576. Royal Copenhagen. (12)
1 bt. Château Mouton Rothschild, Pauillac. 1. Cru Classé 1983 B/C (us).
BUDT 1350,- DKK
Kaffemaskine Daalderop Professionel 40, med tappehane, til 40 kopper, 220V, i transportkasse
2 bts. Château Petrus, Pomerol 1983 A-A/B (bn). Sourced from a temperature controlled cellar
BUDT 11500,- DKK
Riddig proff. kloakrenser, dykpumpe, brandslange, armeret slange, talje med stålwier, bomlås til container
1 bt. Château d'Yquem, Sauternes. 1. Grand Cru Classé 1976 A-A/B (bn). We are proud to present this lot as part of a collection sourced from a natural Scandinavian cellar with high humidity. Gathered over several decades and vintages going all the way back to the memorable harvest of 1947 in Bordeaux.
PU montagehandsker i størrelse 10. Bemærk der 120 par i kassen.
12 bts. Vieux Château Certan, Pomerol 2017 A (hf/in). Owc.
Hitachi/Hikoki stiksavsklinger 29 pakker.