Lukker 05/12-2024 19:02:00
12 bts. Vieux Château Certan, Pomerol 2017 A (hf/in). Owc.
Poul Henningsen (f. Ordrup 1894, d. Hillerød 1967) “Kontrast”. Pendel med hvid- og orangelakerede lameller af højglanspoleret aluminium. Formgivet 1958–1962. Udført hos Louis Poulsen. H. inkl. montering 45. Diam. 45. Litteratur: “Tænd!”, afb. s. 281–282.
Corn Cracker til John Deere finsnitter. - Passer til 650 mm indta John Deere Corn Cracker
BUDT 20750,- DKK
BUDT 275,- DKK
Velholdt bi Volvo FM - 340Hp
BUDT 30500,- DKK
8 stk metal skilte i retro stil, ubrugte
36 stk shots glas med logo på, ubrugte
KWSM-12IR32HF
Lysberg, Hansen & Therp Højrygget armstol af riopalisander. Profilerede forben med messingsko. Betrukket med patineret messingsømbeslået nigerskind. Udført 1930'erne hos Lysberg, Hansen & Therp, mærket.
Sigurd Swane (f. København 1879, d. Plejerup 1973) “Fra den gamle Sognefogeds Have i Tisvilde”. Sign. SSw 1901. Betegnet på bagsiden. Olie på lærred. 37×38. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
3 styk punkterfri hjul med gummifyld + 1 ekstra hjul, men hvor dækket er defekt - har været monteret på en Volvo L110 F. Hvert hjul er komplet med dæk og fælg ! Transportmål er pr. stk. Volvo L110 F Hjul - 3 stk. punkterfri hjul / 3 pcs of punkture free wheels
BUDT 15250,- DKK
5 stk Opvaskekurve 50 x 50 cm H 13 cm, rum opdelt til 25 glas, Ø 90 mm