Lukker 05/12-2024 19:35:00
12 bts. Château Cantenac Brown, Cantenac - Margaux. 3. Cru Classé 1995 A (hf/in).
VAREBIL, RENAULT MASTER 2.3 dCi S&S 180 Chassis T35 L3. 1st. Indreg: 25-06-2021. Synet: 10-06-2021. Km-tæller viser: 204876.
BUDT 26500,- DKK
Rusland, Skt Stanislausordenen, 3 kl. brystkors i guld og emalje, lødighedsstemplet “56” og mærket “A.K.” for Albert Keibel, 40×42,5 mm, Romanov 41.
Står i 6740 Bramming. 2 stk. lofthængt amatur, justerbar. L: 155 cm, H: 10 cm. Brugt. Oprydning fra virksomhed. +MOMS
1853. Meget sjælden kvittering for Overfart med Børsen fra Nyborg til Korsör 26.7.1853 [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
BUDT 290,- DKK
Salget på vegne av kommune. På lesing inkludert.
Sigurd Swane (f. København 1879, d. Plejerup 1973) “Fra den gamle Sognefogeds Have i Tisvilde”. Sign. SSw 1901. Betegnet på bagsiden. Olie på lærred. 37×38. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Fabriksny 8 KW luft til vand varmepumpe Kaisai KHC-08RY3-B, med monoblock system hvor kølemidlet er fuldstændig integeret i udedelen og forbindelsen til indedelen er vandbåren. Kaisai er keymark certificeret der bekræfter produktets høje standarder. Betjening med WIFI trådløs netværk og app. Pakket i transportkasse. Nem montering og enkelt vedligeholdelse. Se vedhæftet pdf. Model KHC-08RY3.
Dansk Louis XVI spejl i ramme af forgyldt træ og mahogni. København, 18. årh.s slutning. H. 144. B. 44.
7 stk. Hans Grohe punktvandlås messing