Lukker 05/12-2024 19:41:00
12 bts. Château Cos d' Estournel, Saint - Estephe. 2. Cru Classé 2004 A (hf/in).
1939. Bølgel. 8 øre grå tp. II. Single på “REN TRYKSAG” fra Vejle 11.1.1955 til Bredsten. Forsinket og påskrevet “Fundet bag Radiatoren” [ 201a ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
12 bts. Château Lynch Bages, Pauillac. 5. Cru Classé 1996 A (hf/in). Owc. A-A/B (bn).
Wengler Et par sammenklappelige stole af bambus og flet med stropper af kernelæder. Udført hos R. Wengler. (2)
Danmark. Samling klicheer til vignetter på FDC'er. Desuden lidt andet løst materiale. ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Køkkenknivsæt udført i VG-10 stål. Kokkekniv, santokukniv, nakirikniv og utilytykniv. Knivblad 12-21 cm, super skarpe og holdbare. Hårdhed 60-62 HRC. Skæfter i ironwood. Ubrugte i gaveæske. Modelfoto, leveres uden skærebræt.
FARMA 38 D Skovvogn. Produceret i årgang 2000. Funktionel skovvogn 4.2 Meter med boogie. Med Roterbar gribeklo. Meget velholdt, altid stået inde. Komplet med betjenings pult m.m. Se billeder. Farma skovvogne er udstyret med kraftige kraner og hydrauliske systemer, der gør det muligt at håndtere store læs effektivt. Derudover tilbyder Farma skovvogne stor manøvredygtighed takket være avancerede aksel- og styresystemer, der sikrer præcis kontrol selv under trange forhold og i udfordrende terræn.
Forskærerkniv, 21 cm knivblad, udført i 67 lags Japansk Damaskus stål. Super skarp og holdbar. Hårdhed 60-62 HRC. Skæfte af pakkatræ. Ubrugt i gaveæske. Modelfoto
Albert Gottschalk (f. Stege 1866, d. Frederiksberg 1906) En pige plukker blomster i en kornmark. Sign. monogram. Olie på lærred. 23×35. Uindrammet.
Ca. 84 stk Lysestager, Hvid med rund fod, H 8 cm
24 stk Stabelstole, med brugsspor
To danske kadetdolke efter M/1848 med orange greb i deres skeder. Den ene med ca. 21,5 cm. lang klinge mærket HA for Hans Andersen i præget messingskede. Den anden med ca. 20 cm. lang klinge mærket MAGASIN DU NORD i præget messingskede. (2) Proveniens: Kurt Bang Petersen. Se: Kurt Bang Petersen: Danske Marineblankvåben II, Vaabenhistoriske Aarbøger 2002 s. 150.