Lukker 05/12-2024 20:26:00
2 bts. ½. Château d'Yquem, Sauternes. 1. Grand Cru Classé 2001 A (hf/in). 1 bt. ½. Château d'Yquem, Sauternes. 1. Grand Cru Classé 1988 A-A/B (bn). Total 3 bts.
Jens Søndergaard (f. Øster Assels 1895, d. Skovshoved 1957) Landskab med landmand der trækker kvæg. Sign. Jens Søndergaard. Olie på lærred. 86×110. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
BUDT 23000,- DKK
Svend Norup Oplukkelig diamant- og topasvedhæng af 14 kt. hvidguld prydet med fire brillant- og facetslebne diamanter samt to facetslebne topasser i henholdsvis blå og grøn. L. 3 cm. Samt kæde af 14 kt. hvidguld medfølger. L. 45 cm. Samlet vægt ca. 10 g.
1864. Brev fra lokal lotterikollektør i Münster til Langerich. Returneret med oplysning om, at modtageren i øjeblikket er blandt “de mobile tropper in Schleswig-Holstein” [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Ege tæppefliser - 2 forskellige kasser. 1 kasse ReForm Foss ECT350 kaki af 4,147 m2. 1 kasse ReForm Foss ECT350 medium blue af 4,147 m2. Total ca. 8,2 m2. Ubrugt og restparti, i original emballage + MOMS
1 bt. Le Pin, Pomerol 1988 B (ts/us). Sourced from a temperature controlled cellar
6 stk. hummer/krabbe tejner er klar med ankre, flydere, koblet til liner klar til brug
18 stk. div. fyrtræsplader (ubrugt)
BUDT 1700,- DKK
Hulsavsæt til beton mv. 100, 120 og 160 mm med 34 cm SDS og SDS Max. adapter. I alukuffert. Ubrugt
18 visninger
6 stk. rustikke trækasser, som måler 30 x 20 x 15 cm. De er ru og malet let med hvid maling. De kan stables og er med håndtag. Ubrugte, +MOMS
30 stk. Sildeforfang fra Jenzi, der er 10 af hver slags. Alle varer er ubrugte. Afsendes med GLS til nærmeste pakkeshop efter betaling af faktura.
BUDT 175,- DKK