Lukker 24/11-2024 19:00:00
VAREBIL, Toyota Landcruiser Kzj 95 Man. 1st. Indreg: 22-12-1997. Synet: 07-11-2017. Km-tæller viser: 387611. Bemærk: Defekt tændingslås, men kan starte og køre.
20 stk Led vokslys med timerfunktion højde 24,5 cm ø2 cm, ubrugte i kasse
Ventilsæt, Corner Manuel Kriss, krom. Ubrugt
To kinesiske Yixing ware tekander, den ene mærket Chen Xinqing, firsidet form 10×10 cm, den anden rund med tredelt hank Diam. 13 cm. Af nyere dato. (2)
En samling bakker, kurve, glasbakker, bordskåner m.m. af flettet marehalm. Nuup Kangerlua/Godthåbsfjorden. 1930'erne. Diam. 8–26. (23) Proveniens: Indsamlet af Anne Marie Fuglsang-Damgaard i 1930'erne. Gift med præst og seminarieforstander Adelbert Fuglsang-Damgaard, Godthåb/Nuuk 1934–1945. Samlingen er syet og flettet af strå af dunet marehalm af kvinder på en boplads ved Godthåbsfjorden i 1930’erne. De blev fremstillet til souvenirsalg til danskere og repræsenterer en gammel grønlandsk teknik til fremstilling af kurve.
3 bts. ½. Château La Mission Haut Brion Grand Cru Classé, Pessac-Léognan 1986 A (hf/in). We are proud to present this lot as part of a collection sourced from a natural Scandinavian cellar with high humidity. Gathered over several decades going all the way back to the famed vintage of 1947 in Bordeaux.
BUDT 1350,- DKK
H. A. Brendekilde (f. Brændekilde 1857, d. Jyllinge 1942) En far med sine børn i en blomstereng. Sign. H. A. Brendekilde 07. Olie på lærred. 50×69.
Olietank
Motorbør med højtip Model Multitip Årgang 2010
Bluetooth UR/mobiltelefon m/SIM-kortlæser, guldfarvet, touchskærm, håndfri funktion, SMS, telefonbog, skridttæller etc. (ubrugt)
Tyrkisk kiste af mørkt træ med beslag af messing, bund med tre skuffer og hemmeligt indre rum. Ca. 1930. H. 48. L. 108. D. 50.
PU montagehandsker i størrelse 10. Bemærk der 120 par i kassen.
Hængelås, 40 stk.