Lukker 23/11-2024 17:30:00
USB lighter, 5 stk. Genopladelig og med flexarm som let kan nå ned i dybe lysestager, gasgrill mm. Fra United. Ubrugt og i original emballage. + MOMS
FELTPOSTKONTOR H. Liniestempel brugt som dirigeringsstempel på adressebrev fra Tjørring, sendt via Vejle til Feltpost Sjælland“. Meget sjældent brev. Lidt hårdhændet åbning i venstre side [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
GENERATOR, Diesel generator Walter Stahl PR10000D. 220V/380V. Ubrugt.
BUDT 3500,- DKK
Ole Wanscher (f. Frederiksberg 1903, d. Charlottenlund 1985) “Colonial”. Lænestol af mahogni. Hynder i sæde og ryg samt løs sæde betrukket med blå uld. Model PJ 149. Formgivet 1949. Udført hos P. Jeppesen.
Karl Larsen (f. København 1897, d. Holte 1977) Ti kompositioner. Én sign. KL. Akvarel og oliekridt på papir. Størrelse fra 38×56 til 19×29. Uindrammet (6 indrammet i passepartout). Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Spot, Nordlux Mini 2- spot, kan drejes og vippes i alle retninger. Højde 17,1 cm fremspring 10 cm , bredde 20 cm, skærm diameter 6 cm. Ubrugt.
Nye ringsavklinger 26 stk. Sav og dele til sav medfølge ABC HRE 400 - Dragon
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk ABC Svensk TMFE 1241 500 kg løbe ABC Svensk TMFE 1241 500 kg løbekat
Driftsklar 180 cm kip-skovl og 50 cm grave-skovl - begge skovle er med S60 skift JST Kipskovl 180 cm S60 skifte - Plus 50 cm skovl / shovel
Antikkens Grækenland, Seleukidiske Kongedømme, Antiochos VII Eurgetes Sidetes, 138–129 f.Kr., Tetradrachm, SNG Spaer 1857, Newell SMA 282, 16,73 g. Ex. Busso Peus Nachf. Ex. Professor Niels Hannestad
1 stk trailer/støbeplader, ru-blank. Mål 1220X2440X15 mm. Ubrugt