Lukker 26/11-2024 11:00:00
Ingen beskrivelse
Afhentes: Drammen, Norway (via Google Maps)
12 bts. Château Haut Brion, Pessac-Léognan. 1. Cru Classé 1995 A (hf/in).
BUDT 18000,- DKK
LED LYSARMATURER, 30 stk. 96 watt, 60 cm. Ubrugte.
Ca 142 stk Cognacglas 25 cl.
Bottega Veneta “Sloane” taske af metallisk flettet læder med sølvfarvede beslag, kort hank, et lynlås rum med to indvendige lommer og lysebrunt for. H. 26 x B. 36 x D. 13 cm.
Lastväxlarcontainer Fabrikat: Okänt Årsmodell: Okänt Längd: 4.5 m Bredd: 2.42 m Höjd: 2.2 m Täckning galler Dörrar Skick: Lastväxlacontainer i begagnat fungerande skick med spår av användning
Mogens Koch (f. Frederiksberg 1898, d. København 1992) Skab af massiv mahogni, to bogreoler samt tre sokkler. Udført og mærket hos Rud. Rasmussens Snedkerier. H./B. 76. D. 27,5/36. (4) Nøgle medfølger.
Står i 6780 Skærbæk. Diverse seletøj til hestvogns kørsel, enkelte bid, tøjler, hovedtøj mm. Brugte og stand ukendt. Fra dødsbo. MOMSFRI
Torsten Kruse (f. København 1939) “Kurt/Moshulu”. Sign. T Kruse 99. Olie på lærred. 77×102. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Fin og vedligeholdt maskine, der netop har fået lavet 1500 timers service. Motoren er EPA godkendt og maskinen må derfor arbejde både i Amerika/USA og i Europa (se vedhæftede PDF dokumentation for EPA) . Kassetten til bore-rør er fyldt op med rør. På serienummerpladen er der skrevet "Date of manufacturing 09/2022" og "Model Year 202 Vermeer D23X30III - Motor EPA / Engine EPA
BUDT 1318000,- DKK
ca. 1850. ESTAFETTEBREV adresseret til “Fyrmesteren paa Skagen”. Påtegnet “K.T. ridende Estafette afgaaet Kl. 8 1/4 Fmd.” [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
PALLE med Luftkompressor og diverse el ting.