Lukker 02/12-2024 11:00:00
Rawlplugs 8 x 50 mm, 450 stk.
Afhentes: Rorupvej 19 4320 Lejre (via Google Maps)
7 bts. Château La Fleur-Petrus, Pomerol 1995 A (hf/in).
Stillads, 5*plader, 4*hjul, 9*høje+2*lave samt stænger på foto nr. 9 (se fotos)
2 stk vægure, ubrugte i kasser
Ikon med fremstilling af Gudsmoder med Jesusbarnet, oklad af delvist forgyldt sølv. Tempera på træpanel. 19. årh. 21×16.
Lysberg, Hansen & Therp Højrygget armstol af riopalisander. Profilerede forben med messingsko. Betrukket med patineret messingsømbeslået nigerskind. Udført 1930'erne hos Lysberg, Hansen & Therp, mærket.
4 stk fodervogne 3-hjulet.
Peter Bonde (f. København 1958) “Pop Eye”, 2004. Sign. med titel og datering på bagsiden. Mixed media og olie på lærred. 130×100. Uindrammet. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Pladevibrator med honda benzinmotor, ca 60 kg, stand ukendt, MF
Kraftig Værktøjsvogn til værkstedet, med indhold af masser af godt håndværktøj ca 245 dele, 6 skuffer, side opbevaring, Sort, ny og ubrugt
GLASLØFTER med sugekopper til kran.
Plog / Frontskjær selges for utleiefirma. Plogen er veldig lite brukt, fremstår så og si ny.