Lukker 02/12-2024 11:00:00
Boltskrue 6 x 80 mm, med firkantet hoved, samt tx 30 - ca. 400 stk.
Afhentes: Rorupvej 19 4320 Lejre (via Google Maps)
England. 1854–55. 3 bedre mærker i stemplet kvalitet. SG 25–27. [ 25–27 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
BUDT 160,- DKK
Ege tæppefliser. 2 kasser af forskellige slags. ReForm artx.ang. ECT350 cement af 4,60 8 m2. ReForm Matrix ECT350 Beige grey af 4,147 m2. Total ca. 8,2 m2. Ubrugt og restparti, i original emballage + MOMS
Grønland, Den Kgl. Grønlandske Handel, 1 kr 1911, No. 7492, Oscar Wesche / Munch, Sieg 50, Pick 6, papirrevne ved højre margin samt limrester på revers
Med wire-hej Stena Wire Stena
BUDT 12250,- DKK
Georg Jensen (f. Rådvad 1866, d. Hellerup 1935) Diamantørestik af 18 kt. hvidguld prydet med brillantslebet diamant. L. ca. 14 mm.
Ny graveskovl. - S 40 fæst CP Graveskovl - 20 cm - S40 fæste
H. A. Brendekilde (f. Brændekilde 1857, d. Jyllinge 1942) En far med sine børn i en blomstereng. Sign. H. A. Brendekilde 07. Olie på lærred. 50×69.
Stor Meissen “Zwiebelmuster” opsats af porcelæn, dekoreret i underglasur blå. Gennembrudt skål stående på træ omkranset af par i Rococo dragter på base modelleret med rocailler og kæmninger. Model efter Ernst August Leuteritz (1818–1893). Tyskland 19. årh.s anden halvdel. H. 48,5 cm. L. 33 cm.
Johannes Andersen (f. 1903, d. 1991, Møbeldesigner) Et sæt på seks stole med stel af palisander, betrukket i sæde og ryg med brunt skind. Udført og mærket hos Uldum Møbelfabrik. (6)
1 bt. Château Haut Brion Blanc, Pessac-Léognan 1995 A (hf/in).
1 bt. Château Mouton Rothschild, Pauillac. 1. Cru Classé 1985 A/B (ts).
Et par franske empireform stager af forgyldt og patineret bronze, kannelerede stammer på runde fodstykker, støbte med blomster- og bladdesign. 19. årh.s slutning. H. 24,5 cm. (2)