Et par franske empireform stager

Lukker 02/12-2024 20:05:00

Et par franske empireform stager af forgyldt og patineret bronze, kannelerede stammer på runde fodstykker, støbte med blomster- og bladdesign. 19. årh.s slutning. H. 24,5 cm. (2)