Lukker 02/12-2024 11:00:00
Bolt med stjerne M 6 x 16, 250 stk.
Afhentes: Rorupvej 19 4320 Lejre (via Google Maps)
Ejvind A. Johansson (f. 1923, d. 2002) Sofabord af eg med vendbar, cirkulær top, ene side ilagt sort formika. Udført hos snedkermester Ludvig Pontoppidan. 1950–60'erne. H. 50. Diam. 99,5. Lignende model med trebenet stel præsenteret på Københavns Snedkerlaugs udstilling på Kunstindustrimuseet 1955. Litteratur: Grete Jalk [red.]: “Dansk Møbelkunst gennem 40 Aar”, bind 3, s. 346–347.
Glaskander 1l ca. 36 stk i opvaskebakker
Antikkens Grækenland, Psidia, Selge, Triobol, 2–1 årh. f.Kr., 3,14 g, SNG France 1959, SNG Cop 256 - sjælden Ex. Professor Niels Hannestad
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Vezeko R2b1x - Mandskab og toi Vezeko R2b1x - Mandskab og toilet
BUDT 50500,- DKK
Teleskop kædesav og grensaks. Inkl. 2 stk. 48V/5 Ah batterier samt lader. Kan bruges med eller uden teleskopforlængeren. Ubrugt
God kompressor. Skal have et nyt næsehjul på traileren (en mindre ting). Doosan 7/73-10/53 - 7 m³/min - 6,9/10,3 Bar - Video !
BUDT 65000,- DKK
Står i 6780 Skærbæk. Olie/dieseltank. Ikke monteret. Umiddelbar tom. Brugt. Køber skal selv sørge for læsning. Fra dødsbo. MOMSFRI
Buckley Macgurrin (f. 1896, d. 1971) “The candles”. 1950. Sign. Macgurrin. Olie på plade. 51×41.
Fendt 936 vario 4WD traktor. Årgang 2011. Timer 9741. Deutz diesel med 355hk. Dækmontering: 710/60R34 - 900/60R42 Trelleborg/Axiobib. Affjedret kabine. Frontlift med hydraulik trukket frem. Luftanlæg. 4 dobbeltvirkende og fri retur. Stor lyspakke, aircon mm. Samtaleanlæg. Traktor i fin stand, som starter og kører som den skal. Traktoren vil ved salg blive monteret med nye batterier. Traktoren sælges uden nummerplade. Original registreringsattest medfølger.
5 stk LED lamper 200W 6500K. 220V. IP65. Med beslag til montering. (Bemærk dette lot består af 5 lamper)
2 ubrugte gear