Lukker 02/12-2024 11:15:00
6 stk. håndklædestænger, Geesa længde 30 cm MESSING
Afhentes: Rorupvej 19 4320 Lejre >>KÆLDEREN (via Google Maps)
Nordic Easy chair. Ryglænet kan indstilles i 3 positioner. I pæn stand. MOMSFRI
Indisk kindi kande af messing med tud i form af yali, graveret med ornamentik. Vægt ca. 308 g. 19. årh. H. 6.
19 visninger
1930. Bølgel. 7 øre violet. Postfrisk 15-blok. [ 184 ] [ ** ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Severin Hansen Jr. (f. 1936, d. 2020, Møbeldesigner) Et par syborde af palisander med garnkurv af flet, ene endesarg med skuffe. Udført hos Haslev Møbelsnedkeri, ene bord med mærke. H. 52. L. 58. B. 44. (2)
Plade-stativ L 233 B 70 H 100 cm, alle stolper kan flyttes
1852. 2 RBS Thiele. Plade II, nr. 53. Type 1. Smukt eksemplar med let og retnt nr.stempel 1. Attester Diena og Møller AIEP [ 2b ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Pronar HZS10 Saltspreder Sprederen er oprindeligt designet som selvlæssende spreder til 3 punkts ophæng. Den hydrauliske kipfunktion samt 3 punkts ophænget er erstattet af et Volvo hurtigskifte. Sælger har anvendt sprederen på en rendegraver og han har udelukkende styret maskinen hydraulisk. Der medfølger ikke styrepult til maskinen. Der er omrører i den 1000l store Skovl / beholder Saltet trækkes ind til centrifugalsprederen via en snegl i begge sider af sprederen. sælger oplyser at maskinen har stået stille i en periode, men den var funktionel ved sidste anvendelse. Serie nr. er desværre ikke fundet ved registrering. Der er læssemaskine på lokationen.
2 stk løvblæsere med benzinmotor, stand ukendt
Kamin vedkamin vedspis - Gjutjärns-spis - Emaljerad - Märke Norrahammar 299 Lasthjälp finns att tillgå efter tidsbokning