Lukker 02/12-2024 11:30:00
Strømberg bruselåger + sort hængsler + Dansani foldedør alu. profil 89-91 cm
Afhentes: J.P. Larsensvej 9 C 8220 Brabrand (via Google Maps)
Henrik Busk Andersen (f. Ålborg 1967) Uden titel. Sign. monogram. Akryl på lærred. 140×100. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
SLANGEOPRULLER til luft, Stahl Kaiser, 50' x 3/8". 15m.
Finn Juhl (f. Frederiksberg 1912, d. Ordrup 1989) “Nyhavn”. Arbejdsbord / spisebord med stel af sortlakeret stål. Top af sortlakeret laminat, samt sko af valnød. Formgivet 1945. Udført hos OneCollection. H. 73. L. 190. B. 85.
1854. 2 sk. og 4 sk. 3 pæne ubrugte mærker. [ 3,4 ] [ * ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Ubekendt maler, 20. årh. Landskab med huse. Sign. DJ. Olie på lærred. 68×80.
Hans Hansen (f. København , d. sst.) Ametystbroche af sølv prydet med cabochonslebet ametyst. Dessin 211. Vægt ca. 12,5 g. Ca. 3,5×4,6 cm.
Vilhelm Lauritzen (f. Slagelse 1894, d. Gentofte 1984) "Christiansborg. Ringkrone af messing med fem blus. Skærme af mat opalglas. Udført hos Louis Poulsen, 1960érne. Diam. 65.
Ingen beskrivelse
2 stk. Luka Design enkeltsenge størrelse 90x200cm med 2 latex puder, topmadras m. 5 cm memory skum. 18 cm pocket fjedre m. 5 zoner. Bund af metal som kan justeres. Liggehøjde 61 cm. Ubrugte
16 visninger
Bimax 132 transportabel co2 svejser m/tråd
El skinner. 1 stk hvid Nordic aluminium 1 meter / 1 stk sort 115 cm. Ubrugt.
4 bts. Château La Fleur-Petrus, Pomerol 1990 A-A/B (bn). Sourced from a temperature controlled cellar