Lukker 02/12-2024 11:30:00
Parti radiatorer( fl. Nye) + krom håndklædetørre + alu-rist til konvektor + opføringssæt
Afhentes: J.P. Larsensvej 9 C 8220 Brabrand (via Google Maps)
bor og rivaler
Peder Evald Madsen (PEM) skitsetegning. Måler 40 x 30 cm. Fra dødsbo - salg for advokat. MOMSFRI
Merete Barker (f. Birkerød 1944) Uden titel. Sign. Merete Barker - 84. Olie på papir. Bladstørrelse 76×64. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
LED LYGTE. 300 WATT LED lygte til bil eller maskine. Med 100 stk. 3 watt Philips LED chip. 9 - 30 volt. Ubrugt.
New Holland TF78 Elektra Plus Mejetærsker med 30fod skærebord. årg. 2000 2864 tærsker timer. 3562 motortimer. Der er brugsspor og steder med almen slid som ved en maskine af denne type og alder. Sælgers information om fejler og mangler. Der mangler rem til agnsprederen, manget spole til stop/start på pumpe skal skiftes. Skærebord har forholdsvis nye og fingre (slået 40ha). Vinde er renoveret. Bund i midterste del af skærebord skiftet. Ny voppelboks. Lygtebum er bøjet og skal efterses. Derudover ingen anmærkninger. Køre og driftklar i 2023, men har stået stille i sæsonen 2024. OBS: Sælger har ikke mulighed for at læsse maskinen. Køber står selv for læsningen. New Holland TF78 uden skærebord: Længde: Ca. 8,9 meter Bredde: Ca. 4.4 meter Højde: Ca. 4,0 meter
Tuchel Fejemaskine med benzinmotor. B 150 cm. Med opsalmer, truck lommer, har stået stille længe, stand ukendt
Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973) Uden titel. Sign. Jorn, 91/120. Radering. Lysmål 19×13. Litteratur: Van de Loo nr. 264. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Bertel Thorvaldsen, efter Tre relieffer af terracotta, “Natten” og “Dagen”, tondo 22,5 cm samt “Amorinhyrdinden”, 386 33×21,5 cm. P. Ipsen Kjøbenhavn. Eneret. 392 og 386. (3)
Omega Speedmaster “ADB case” af stål, ref. ST145.022. Mekanisk kronografværk med manuelt optræk, kaliber 861. Omega lænke af stål, omkreds ca. 19 cm. Ø 42 mm. 1984. Senere Omega-æske medfølger.