Lukker 26/11-2024 17:00:00
Ole Tonsgaard (f. 1967) “Svineinfluenza”. Sign. på bagsiden med titel. Olie på lærred. 25×25. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Toiletsæde, Duravit D - neo, str. 37,6 x 44,1 cm, Rustfrie beslag. Ubrugt.
Kokkekniv, 21 cm knivblad, udført i 67 lags Japansk Damaskus stål. Super skarp og holdbar. Hårdhed 60-62 HRC. Skæfte i ebonywood. Ubrugt i gaveæske. Modelfoto
510 pakker nitrilhandsker, Schottlander Super Soft á 200 stk. - Flexible - str. S (ubrugt)
Ege tæppefliser - 3 kasser af 3 forskellige modeller. 2 kasser af Epoca Knit ECT350 af 5,069 m2. 1 kasse af Contra ECT350 af 5,069 m2. Total 3 kasser og ca. 15,2 m2. Ubrugt og restparti, i original emballage + MOMS
ÅBEN RING INDSTIKSVÆRKTØJ,Top Tec.
Antik bamse. Den mangler et øje. Måler H: 43 cm. Brugt. Fra dødsbo. MOMSFRI
1875. 8 øre, grå/rød. 4 flotte PERLEFEJL [ 25z ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Hans Hansen (f. Skelby 1769, d. København 1828) Portræt af Frederik Siegfried Vogt (1777–1855). Usigneret. Olie på lærred. 35×27. Frederik Siegfried Vogt var dansk chargé d’affaires i Napoli. Vogt blev i 1846 gidt med billedhuggerinden Emilie Adelgunde Vogt f. Herbst (1811–1892).
Epoke SW3800 Sirius saltspreder og medfølgende kontrolboks. Seneste klargøringseftersyn foretaget maj 2024. Saltsprederen er funktionel. På billederne er saltsprederen placeret på en undervogn, som benyttes af kommunen til intern transport, så den medfølger ikke. Sprederen vil være ophængt i galge, klar til afhentning med lastvogn. Galgen medfølger ikke. Saltsprederen fremtræder i rigtig fin stand. Se billederne for yderligere detaljer.
Postkort. 2 album med diverse gamle postkort bl.a. en del fra København og meget topografi samt en del med julemærker. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×