Frans Schwartz (f. København

Lukker 02/12-2024 19:34:00

Frans Schwartz (f. København 1850, d. sst. 1917) Almueinteriør med kvinde ved en spinderok. Sign. monogram 1886. Olie på lærred. 27×20,5.