Lukker 26/11-2024 17:00:00
Står i 6780 Skærbæk. 2 stk. elefant ACCU strømtavler. 12 volt. Brugt. Fra dødsbo. MOMSFRI
PALLE med Løftesurringer.
Georg Jensen (f. Rådvad 1866, d. Hellerup 1935) Kasserolle af sterlingsølv med hamret overflade, øverste kant med perlebort. Stjerthank af udskåret ibenholt. Georg Jensen 1945–1977. Dessin 55A. Vægt 424 g. H. 8. L. 26. Diam. 15,5.
Er indrettet med toilet, vand og varmeistallationer. God isolering, pæn og velholdt. Kils Volymbyggen Pavilion - Med toilet og 3 rum
BUDT 45000,- DKK
Diverse koblinger med krans Total Ø 65-80 mm, wire oprul 2m, Accu Tapper, RMI 70P Gear, Drejegear på palle
Hængelås, 40 stk.
METALDETEKTOR. Med digitalt display, vandtæt søgehoved og teleskopskaft. Kan adskille jern og stål fra sølv og guld. Ubrugt.
J. U. Bredsdorff (f. Vester Skerninge 1845, d. Usserød 1928) Klitlandskab med blomstrende lyng. Sign. J.U. Bredsdorff 1917. Olie på lærred. 44×94.
Dobbelt-radet perlehalskæde prydet med talrige kulturperler og diamantvedhæng/broche af 14 kt. guld og sølv prydet med talrige old-cut- og rosenslebne diamanter og kuglelås af sølv. Vedhæng 20 mm. Perlediam. ca. 9–10 mm. L. 60 cm.
En kasse med CO2 patroner, Swiss Arms, ca. 100+ stk. Ubrugte. MOMSFRI
Tysk kunstner, 19. årh. Four portraits of Louise Guillaumo, Alexandrine Guillaumo, Odine Siegfried Vogt og Frederik Siegfried Vogt. Usigneret. Silhuetklip. Lysmål 10×20.
Udgår