Lukker 26/11-2024 17:00:00
2 stk væg ure, ubrugte
1852. 4 RBS Thiele I. Plade II. LUXUS-mærke med perfekt placeret nr.stempel 118 (HEILIGENHAFEN). Ex. Borch Jensen. Attest Møller PRAGTEKSEMPLAR [ 1Ia ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
17 visninger
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk New Holland TX 68 - Mejetærsker - Vid New Holland TX 68 - Mejetærsker - Video!
BUDT 152000,- DKK
10 stk. Cindy bordlampe(ubrugt)
Peder Mønsted (f. Grenaa 1859, d. Fredensborg 1941) Forårsdag ved en stråtækt bondegård. En ældre kvinde sidder og strikker i en have med farverige tulipaner. Sign. P. Mønsted Særslev 1925. Olie på lærred. 50×70. Særslev ligger på det nordlige Fyn.
Kähler (d. 1900, Keramikværksted, Næstved) Cylindrisk gulvvase af lertøj. Dekoreret med hornglaseret dekor i grønne, blå og brune nuancer. Sign. HAK. Udført hos Kähler. H. 53. Diam. ca. 29.
PALLE med diverse stål bolte.
Dobbelt glasdør ca. 142x204cm uden karm hvid.
Marc Chagall (f. Vitebsk 1887, d. St. Paul de Vence 1985) Jacques Lassaigne: Chagall. Paris: Maeght 1957. Komplet med 15 orig. litografier inkl. omslag og frontispiece, heraf 13 i farver. 177 s. med fransk tekst. Orig. litograferet omslag. 23,5×20.
Ca 3000 stk Rør / Kabelholdere 20 mm, rustfri
Tre små vaser af glas, dekorerede i emaljefarver med træer i henholdsvis sommer- og vinterlandskaber, samt en med mølle. Én utydeligt sign. Antagelig ca. 1900. H. 7,5 cm. (3)
Et par emaljemanchetknapper af 18 kt. guld hver prydet med rød og blå emalje. Samlet vægt ca. 12,5 g. Front 15×20 mm. (2)