Lukker 26/11-2024 17:00:00
2 stk bordlamper, ubrugt
6 stk Afspærringsstolper, hver med 3 meter sort bånd + ca. 25 meter Rød løber
1 bt. Château Haut Brion, Pessac-Léognan. 1. Cru Classé 2005 A (hf/in). Owc.
STORE SKRUESTIK af ældre dato.
Ca. 21060 stk. div. kort m. kuvert (ubrugt)
Orla Mølgaard-Nielsen (f. Ålborg 1907, d. Hellerup 1993) Tre-personers sofa med ben af bøg, betrukket med grå og rustrødt uld. Model 1747. Udført hos Fritz Hansen. 1950'erne. L. 180. Litteratur: Fritz Hansen katalog 5101, s. 68.
Elisabeth Jerichau Baumann (f. Warszawa 1819, d. København 1881) Ung mor i hvid folderig kjole og rødt tørklæde i det sorte hår. I armene holder hun sin nøgne baby. Antagelig fra Capri. Sign. Jerichau Baumann 1874. Olie på lærred. 74×61. Den unge mor og barn har motivmæssigt stor lighed med maleri af kunstneren udstillet Charlottenborg 1874 nr. 120 med titlen “Fra Capri. Mor og Barn”. Dette købt af Nationalmuseum i Stockholm 1880.
gaffelender
KOMPRESSOR, Boxer BX-1012, 120 liter. 8 bar, 5.800W, 210 l/min, 220V. Ubrugt.
1983mod.VOLVO BM 4400 HJULLASTER Fungerer greit Lekker litt fra løftesylider Sist serfisert 22-23 Se bilder!
Astro gulvventilator, fiskespil, vandspreder, samt kongespil. Ubrugt i emballage.