Lukker 29/11-2024 11:30:00
Stillads, 5*plader, 4*høje+6*lave samt stænger på foto nr. 9 (se fotos)
Afhentes: Krogsagervej 50 7000 Fredericia (via Google Maps)
200W Kraftig LED Ufo-lampe med loft beslag til kædewire. 220V. Ubrugt.
Grønlandsk sypose med snørelukning og otte remme/bælter af skind prydede med indfarvede skindstykker i forskellige mønstre. 1930'erne. Sypose H. 19. (9) Proveniens: Indsamlet af Anne Marie Fuglsang-Damgaard 1930'erne. Gift med præst og seminarieforstander Adelbert Fuglsang-Damgaard, Godthåb/Nuuk 1934–1945. Præmieret ved en konkurrence i Godthåb/Nuuk ca. 1937.
1904. Chr. IX, 10 øre. Planche med diverse positionsbetsemte mærker. [ 47 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
BUDT 370,- DKK
Ralph Bernabei (f. New York 20. årh., kunstner) Uden titel. Sign. R. Bernabei 2010. Mixed media på papir. Bladstørrelse 88×44. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
OVERVÅGNINGSPAKKE med 8 kamera, Swiss CCTV.
6 stk håndsyet læderfodbolde vejl. pris op til 299kr pr stk.( Modelfoto)
varme pumpe Panasonic PACi Elite 6,0 kw, U-60 PZH3E5 1-faset udedel med R32 kølemiddel. Ubrugt og er i original emballage
2 plast transportkasser, B 72 0g B 60 cm
Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973) Aganakker. Sign. Asger Jorn 50. Akvarel på papir. Bladstørrelse 26×40. Værket er ny indrammet af Christian Brock, København, med museumsglas og antik fransk blad sølvramme. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Aquamarin- og diamantring af 14 kt. guld og sølv prydet med oval facetslebet aquamarin på ca. 4.72 ct. omkranset af talrige brillantslebne gule og cognacfarvede diamanter på i alt ca. 1.88 ct. Klarhed: VS-SI. Vægt ca. 6,5 g. Front 2,3×3 cm. Str. 55.