Lukker 01/12-2024 19:32:00
Står i 6780 Skærbæk. Sadel med stigbøjler og gjord. 16,5 tommer. Den måler 41 cm i længden. Brugt og ok stand. Fra dødsbo. MOMSFRI
AFHENTNING: ONSDAG DEN 27-11-2024 FRA 10.00 TIL 17.00, Håndværkervej 2 - 6920 Videbæk.
Børge Mogensen (f. Aalborg 1914, d. Gentofte 1972) Henrik Vibskov (f. 1972) “No. 1 - The Fringy Edition”. Et par lænestole med ben af røget eg, betrukket med flerfarvet uld og hestedækken. Udført hos Fredericia Furniture, 2015. (2)
Carl Olsen (f. København 1818, d. sst. 1878) Skonnerten “Grevinde Danner” ført af Kaptajn H. C. Tscherning af Middelfart, 1856. Sign. C. Olsen, 1856, Kjøbenhavn. Olie på lærred. 58×84.
Livonia, Riga, Heinrich von Galen, 1/2 Mark 1556, Haljak 335b
BUDT 1250,- DKK
Romerske kejserdømme, Septimius Severus, 193–211, Laodicea ad Mare, Tetradrachm, 208–209, 12,43 g, Prieur 1148 Ex. Professor Niels Hannestad
7 flasker lappevæske, OKO á 1250 ml. (ubrugt)
Delar till släpvagnar 2 Kulkopplingar 16 Bromsbelägg Fram & Bakläm Tiab 4 stycken 2 Skärmar Tiab
Overfalds skovl til montering på bla. Giant mini læsser
800 stk tagsten rød tegl stor format ca 32x46cm. Ubrugt på 4 paller.