Carl Olsen (f. København 1818,

Lukker 25/11-2024 19:35:00

Carl Olsen (f. København 1818, d. sst. 1878) Skonnerten “Grevinde Danner” ført af Kaptajn H. C. Tscherning af Middelfart, 1856. Sign. C. Olsen, 1856, Kjøbenhavn. Olie på lærred. 58×84.