Lukker 01/12-2024 19:33:00
Står i 6780 Skærbæk. Power Craft 2000 søjleboremaskine. Type: ZJ4110-1. Brugt. Skal afmonteres. Fra dødsbo. MOMSFRI
Designer chaiselong designet af Tateishi Shoiji i massiv egetræ, med armlæn af massiv valnøddetræ. Sort betræk. Ubrugt i org. emballage.
LOEWE “Tassel Flamenco” taske af rødt og pink læder med gyldne beslag, kvast på hver side, et rum med magnetlukning, tre indvendige lommer og rødt stof for. H. 28 x B. 29 x D. 14 cm.
Glaskander 1l ca. 36 stk i opvaskebakker
Ekspanisions beholder til Vaillant gas kedel 4 stk. ubrugt.
1937. 20 øre. rød. Postfrisk 4-blok med marginaler. [ 16 ] [ ** ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
10 stk Borde 120 x 80 cm
Parti assorteret elværktøj
Otto Olsen (f. København 1905, d. sst. 1966) Udsigt over en mindre lystbådehavn. Sign. Otto Olsen. Olie på lærred. 27×36. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Kinesisk skål af porcelæn med gul glasur. Guangxu 1875–1908 mærke, antagelig fra perioden. Diam. 14 cm.
Hulsavsæt til beton mv. 40, 65, 80, 100, 120 mm med SDS adapter. I alu-kuffert. Ubrugt
Diamantring af 18 kt. hvidguld prydet med markiseslebet diamant flankeret af talrige brillant- og to baguetteslebne diamanter. Farve: H. Klarhed: VS-SI. Vægt ca. 4 g. Str. 50.
Et par barokform stager af sølv, balusterformede stammer på firsidede, profilerede fodstykker, mester Hugo Grün, Københavns bymærke. Udfyldte. H. 16,5 cm. (2)