10 visninger
Lukker 28/11-2024 18:00:00
Beskrivelse:
Kop m/underkop 150 stk.
BUDT 0,- DKK
Afhentes: 1958: Online Auktion overskydende fra udlejningsvirksomhed i Kolding. Del 2. (via Google Maps)
Besøg auktionen
Andre interessante genstande
“Flora Danica” Assiet af porcelæn, dekoreret i farver og guld med blomster, hank i form af grenværk og med pousserede blomster. 3540. Royal Copenhagen. L. 23 cm.
dage
timer
min
6 visninger
BUDT 2400,- DKK
AFSLUTTET
MOTORSAV, Midori Japan MJ-104 benzin ca. L45cm.
dag
BUDT 250,- DKK
Merete Barker (f. Birkerød 1944) Uden titel. Sign. Merete Barker 95. Olie på papir momteret på lærred. 70×100. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
2 visninger
BUDT 2000,- DKK
Postskilt. Rødt emaljeskilt “POST OG TELEGRAF” (35×70 cm.). Flot stand ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
BUDT 1300,- DKK
Ubekendt design Sæt på fem barstole af udskåret træ. H. 70–71. (5) Proveniens: Tarm Rådhus.
7 visninger
BUDT 3000,- DKK
2 skovle: 60 cm og 120 cm der passer på Volvo/Åkerman S1 hurtigskift - har været monteret på en Volvo EC 21 ABC RFC - For 20-25 ton - S1
13 visninger
BUDT 9000,- DKK
PALLE med elmotor og el ting.
1960–1967. Lot med 3 fine adressekort [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
8 visninger
BUDT 55,- DKK
2 st el-drivna rullar för transportband - Oanvända / nya men har många år på nacken - Ej testade - Bredd ca 75 cm - Diameter ca 32 cm - Märke TAKRAF - 220/380 V - 2,2 KW - 50 Hz - 9,5-5,5 A - IP 54 Information hämtad från typskylt
3 visninger
BUDT ?,- DKK
Siri Kollandsrud (f. 1963) Uden titel. Sign. på bagsiden Siri Kollandsrud 1998. Akryl på lærred. 56×45 Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
BUDT 210,- DKK
Danmark. 1851–2015. Samling i 2 LT albums incl. bedre udgaver. Overvejende stemplet kvalitet. [ ** * ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
12 visninger
BUDT 450,- DKK
Royal Copenhagen Vase H 22 cm har skår ved fod, samt 5 dele Brugskunst
1 visning