Lukker 28/11-2024 18:00:00
Plastborde 245x76cm 10 stk
A Chinese huanghuali brushpot, bitong, the base fitted with a central wood plug. 17th/18th century. H. 14 cm. Diam. 13.5 cm. Provenance: Danish private collection.
Mål: LxB: 180x100 cm.
Håndklædestang Saniscan 2 stk med dobbelt stang, 2 stk med enkelt stang. Ubrugt.
Fuld funktionsdygtig. Starter og kører. 64HK Lavt timetal!! 643timer Transportvægt: 4309kg 3-speed. Affjedret i frontarm. Centralsmøring. Yanmar dieselmotor. Hydraulisk snaplås i frontklo. Synet 5-2023 På dæk. Trænger til en vask. Service kontrakt: ca. 2 1/2 år tilbage Stor udstyrspakke. Ekstraudstyr: skovl 200cm, pallegafler, Sonarol overfaldsklo 180cm, wrapballetang, balle spyd og Rive, som mangler fod. Begrænset brug til afhentning. Timetal kan variere en smule.
Fin sølvmonteret flintlåspistol af Poncet a Pontarlier omkring 1730 med støbt kolbekappe i sølv dekoreret med kvindebuste og militære atributter, kronet blankt tomskilt i sølv holdt af to løver med grotesk maske nederst, lås med flade former jernskåret og forgyldt på hanen og bag denne mærket PONCET A PONTARLIER på ydersiden og A. CLOVPET på indersidenaftrækkerbøjle i sølv der går til kolbekappen dekoreret med militære atributter og endende i vase, slynget gennembrudt sideblik dekoreret med romersk krigerbuste, ca. 32,5 cm. lang pibe bagtil ottekantet fortil rund i kaliber ca. 15 mm. indlagt med guld fortil og om krudtkammeret. Forskæftet ender i træ og ladestokken holdes af to runde sølvrørkner. (1)
WM Meyer, Boogietrailer med fladt lad ingen sider, B 200 cm L 600 cm, T 2600 kg L 1800 kg, årg. 2006, tidl. Reg. Nr. MV 9820, stelnr.WWC2CB7256W000001, I dårlig stand
120 stk Aroma Kagetallerkener 17 x 17 cm
1932. Helligaandskirke. Postfrisk [ ** ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
BUDT 11500,- DKK
1864. 2 sk - 16 sk. Komplet sæt minus 8 sk. i ubrugt kvalitet. [ 11/15 ] [ * ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Komplet med batterier og styring. Stjerten har fået et stød, der skal rettes ud. Fungerer som den skal ifølge sælger. Ikke afprøvet under gennemgangen.