Lukker 02/12-2024 11:45:00
Kværn / spreder/ udlægger Almtoft Smedie, ikke afprøvet.
Mærkater. Album med diverse mærkater samt lidt Julemærker. Bl.a. set Belgiske Børn, Hjælpekorpset, også noget udland mv. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Adapterplatta B20-B18 - B20 överst till B18 underst
Rusland, Skt Stanislausordenen, 3 kl. brystkors i guld og emalje, lødighedsstemplet “56” og mærket “A.K.” for Albert Keibel, 40×42,5 mm, Romanov 41.
Ubekendt maler Opstilling med kander og pensler på et bord. Signeret. Olie på lærred. 40×60.
3450 mm. hydraulisk fejekost m. vandforstøver og vandtank, Holms SH350B for gummiged Ljungby L20 - årg. 2022
BUDT 20000,- DKK
Dansk møbeldesign Club chair med ben af bejdset bøg, sømbeslået med cognacfarvet patineret skind. Sædehynde med grønt velour. 1940–50'erne.
Kiste
“Dobbeltriflet” sæt på syv østersgafler af sølv. Peter Hertz, København, 20. årh. Vægt 265 g. L. 15,5 cm. (7)
200W Kraftig LED Ufo-lampe med loft beslag til kædewire. 220V. Ubrugt.
1 sæt træ-havekrukker á 3 stk. - 29x29x25 cm. - 36x36x31 cm. 44x44x37 cm. (ubrugt)
Peter Hvidt (f. København 1916, d. sst. 1986) Orla Mølgaard-Nielsen (f. Ålborg 1907, d. Hellerup 1993) To-personers sofa/daybed af teak, udklappelige ender med flet. Hynder i sæde og ryg betrukket med grøn uld. Model FD 451. Udført og mærket hos France & Daverkosen. L. 164/230.
Et par franske empire kandelabre af forgyldt og patineret bronze, hver med stående kvindelig figur på kugle holdende to lysarme. 19. årh.s begyndelse. H. 42. (2)