Lukker 02/12-2024 19:39:00
Otto Bache (f. Roskilde 1839, d. København 1927) Parti med hundehvalpe. Sign. Otto Bache, 1877. Blyant og akvarel på papir. Lysmål 19×26.
Elradiator, NOBØ NFK4N 12 frontvarme, 230V/1250W, uden termostat, lille ridse front, ikke afprøvet. Ubrugt
1 bt. Château Mouton Rothschild, Pauillac. 1. Cru Classé 1975
Bismarck halskæde af 8 kt. guld. Vægt ca. 14,5 g. L. 43 cm.
2 hydr. Cylinder ubrugt
Populær minilæsser med skovl og gafler. Lavt timetal. Taget kan foldes sammen, til arbejde med lav højde restriktioner. Weidemann 1140 Plus - Vægt / weight 1,6 ton - Video
BUDT 135000,- DKK
Motorcykel olie, 2x 15/50, 1x 10/30, 1x 10/40 semisyntetisk 4 liter i hver dunk.
Beton-figur - H: ca. 57 cm. (ubrugt)
Carl Holsøe (f. Aarhus 1863, d. Asserbo 1935) Interiør med mor og barn ved morgenbordet. Sign. C. Holsøe. Olie på lærred. 68×82. Med et stempel fra Winkel & Magnussen på blændrammen.
Ebel Sportwave af 18 kt. guld og stål, ref. E6187631. Quartz værk med datovisning. 1990'erne. Integreret lænke af stål, omkreds ca. 17,5 cm. Ø 36 mm.
Groe blue vandhane (kun armatur)
Rusland, Skt. Anna ordenen, bryststjerne i sølv og emalje, stemplet lødighedsstemplet “84” og “Keibel”, 88×88 mm, Romanov 29 - med skade på det første “A” i AMAN JUST PIET FID
Står i 6230 Rødekro. 5 stk. Flet penafortehegn, som hver måler 180 x 180 cm. D: 3 cm. Ubrugt. Fra byggevirksomhed. +MOMS