Marius Skov (f. Skodborg 1885,

Lukker 02/12-2024 19:43:00

Marius Skov (f. Skodborg 1885, d. 1964) Gadekær med svaner. Sign. M. Skov. Olie på lærred. 53×63. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.