Lukker 02/12-2024 19:43:00
Fransk havestativ af bemalet smedejern. 20. årh. H. 83. Diam. 53. Proveniens: Herregården Gelskov, Fyn.
1852. 2 RBS Thiele. Plade I, nr. 61. Type 3. Flot mærke på fint fodpostbrev 22.7.1855. Sign. E.D. (Enzo Diena) og Attester Nielsen og Møller AIEP “A very fine and attractive entire” [ 2b ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
5 kontor pavilloner som er sammenbygget. De kan enkeltvis transporteres på en blokvog ABC 5 Moduler
BUDT 50000,- DKK
Danmark. Lagerparti i indstiksbøger med flere velfyldte og set en del LUX/Pragt stempler mv. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
1851. 4 RBS FERSLEW 1B. Plade I, nr. 52 med uretoucheret bundmønster og retoucheret krone. Flot eksemplar. Attest Nielsen [ 1 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
28 dunke destilleret vand á 10 liter (ubrugt)
England. Diverse på gamle auktionskort hvoraf nogen enkle ikke er “komplette” mere. [ ** * ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Postkort. Ca. 30 kort med postbude og flere også med pengesedler. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
-1 palle med fabriksnyt vinyl gulv 73,92 m2. -Bastion wideplank vinyl gulv -Dette lot er i farven: Eg Hvede -Hver stav måler 8 x 228 x 1840 mm, -Gulvet har et slidlag på Slidlag 0,6 mm -Gulvet er vandfast, og det kan lægges uden brug af dampspærre. -God gangkomfort og trinlydsdæmpning -et ekstremt slidstærkt gulv -Nemt at lægge pga. G5- kliksystemet -4-sidet mikro-fas - Gulvet kræver ikke anden vedligeholdelse end vask -3D overflade med livagtige og mærkbare træmønstre -gulvet har et meget livagtigt udseende. Sælger tilbyder at være behjælpelig med at arrangere transport med ekstern transportør. evt. transport afregnes direkte med sælger. Sælger kan læsse objektet.
1 gearmotor med variator