Thorkild Eskildsen (, 20. årh.s

Lukker 02/12-2024 19:45:00

Thorkild Eskildsen (, 20. årh.s begyndelse) Udsigt over Gammel Strand med sporvogne og glimt til Thorvaldsens Museum samt Sankt Nikolaj Kirke. Sign. Thorkild Eskildsen. Olie på lærred. 68×75.