Vilhelm Arnesen (f. Flensborg

Lukker 02/12-2024 19:48:00

Vilhelm Arnesen (f. Flensborg 1865, d. København 1948) “Under Tromlingerne”. Sejlskib i Norsk farvand. Dobbeltsign. Vilh. Arnesen og dateret April 87. Olie på lærred. 45×70. Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 1341, 2013 nr. 189.