120 stk Aroma Frokosttallerkener 22 x 22 cm
En sleben tyknakket huløkse af Kregmetype ca. 12,3 cm. lang, en beskadiget tyknakket retøkse ca. 12,5 cm. lang, et lille flintsegl af flække ca. 7,3 cm.lang samt en bladformet flintdolk ca. 13,7 cm. lang. (4)
Silver Screen Collection Signeret fotoprint af skuespiller Sophia Loren. Mærket NN53 132. Bladstørrelse 25×20. Certificeret af JSA.
BUDT 175,- DKK
Står i 6230 Rødekro. Dobbelt branddør, i aluminium. Med beslag. Fra Dan Doors. Måler H: 209 cm x L: 239,8 cm. D: 10 cm. Ubrugt. Vejl. pris 30.000 kr. Fra byggevirksomhed. +MOMS
Et sæt på syv japanske figurer af udskåret elfenben, The Seven Lucky Goods. Taisho, 20. årh.s begyndelse. H. 5,5–17 cm. (7) CITES-certifikat foreligger.
BUDT 3500,- DKK
Airless sprøjtesystem i bedste kvalitet. 210 Bar 3,8l/m Samoa Ghibli Airless
Island. 4 følgebreve fra Norge til Island alle med Krone mærker fra Norge stemplet KRISTIANIA sendt til Reykjavik og påsat islandske mærker og afstemplet TOLLUR [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Katana med signeret Koto klinge beg. 1600-tallet. Klingen er ca. 64 cm. lang med tre huller i anglen. Anglen er afkortet og en del af signaturen fjernet. Kashira og Fuchi dekoreret med forgyldt hare, Mokko Gata Tsuba i jern og brunlig lakeret skede med “fyrrenåle”. (1)