Lukker 02/12-2024 20:01:00
Christian Blache (f. Aarhus 1838, d. København 1920) Sejlskibet “Rolf” ud for Helsingørs Kyst med Kronborg i baggrunden. Sign. 28. Juni 78 Chr. B. Olie på lærred. 17×41.
Boltskrue 6 x 80 mm, med firkantet hoved, samt tx 30 - ca. 200 stk.
Kinesisk skål af porcelæn, dekoreret i blåt med hjorte i landskab, blomster og symboler i felter, tunget fane. Wanli (1573–1620). Diam. 21,5 cm.
Et sæt på ni skotske regency stole, heraf tre armstole, af mahogni indlagt med lyst træ i form af tidsler og border, sæder betrukket med brunt skind. 19. årh.s begyndelse. (9)
500 L Tryktank, Dana Tank, årg 2006
Kædetalje 1.5 tons x 3 mtr kæde. Ubrugt.
IMPACT SOCHET SÆT, StahlKaiser.
2 stk. Svejsehjelm med automatisk nedblænding og flere justeringsmuligheder. Ubrugte
Et par diamantørestikker af 18 kt. hvidguld hve prydet med talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 1.50 ct. Samlet vægt ca. 11,5 g. B. 6 mm. L. 22 mm. (2)
8 mm. Ubrugt.