Christian Blache (f. Aarhus

Lukker 02/12-2024 20:01:00

Christian Blache (f. Aarhus 1838, d. København 1920) Sejlskibet “Rolf” ud for Helsingørs Kyst med Kronborg i baggrunden. Sign. 28. Juni 78 Chr. B. Olie på lærred. 17×41.