Lukker 02/12-2024 20:02:00
I. L. Jensen, skole, 19. årh. En buket blomster på en marmorkarm. Usigneret. Olie på malepap. 16×21,5. Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 358, 1977 nr. 88.
Anna-Greta Sjöqvist (f. 1908, d. Skåne 1993) Håndvævet tæppe af uld i “rölakan” teknik. Geometrisk dekor i brune, gule, blågrå, gule og røde nuancer på lysegrå base. Sign. AGS. Udført midten af 20. årh., Sverige. L. 214. B. 142.
4 stk. toiletter, hvoraf 2 er adskilt. Rullebrædder medfølger ikke.
2 dunke rustolie liter + 1 dunk bor/skæreolie + 1 flaske dieseladditiv + div. glasrens m.v. (ubrugt)
Gucci Silketørklæde med motiv i form af stole i gyldne, røde og bordeaux nuancer på mørkeblå baggrund. Ca. 87×87 cm. Original æske medfølger.
BUDT 36000,- DKK
1875. 8 øre, 65.tryk. Pladning af både A- og B-ark med 135 forskellige positioner repræsenteret. Gennemgående pæn kvalitet. Der medfølger over 40 dubletter. Ex. Lasse Nielsen [ 25 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
135 stk. Gummi Shads, Jenzi Corrigator, Fire Tail Shads og Flounders. Mange forskellige, og flere af hver slags. Alle varer er ubrugte. Afsendes med GLS til nærmeste pakkeshop efter betaling af faktura.
Værktøjsvogn med topkasse i virkelig lækker og kraftig kvalitet med glideskinner og gummi indlæg i skuffer, gasdæmper i toplåget. Måler 144 høj, 70 bred, 46 dyb.
Står i 6630 Rødding. 5x palle med 40 stk per palle. Schäfer plastkasser i blå. Udvendig mål: 60 x 40 x 22 cm. Indvendig mål: 55,1 x 35,1 x 19,3 cm. Stærk stabelbar euro kasse i PP plast. Samlet nypris ca. 50.000,- kr. Er let brugte. Oprydning fra virksomhed + MOMS
3 bts. Corton “Clos des Corton”, Faiveley 2019 A (hf/in). Monopole. Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær
BUDT 1800,- DKK
Jørgen Larsen (, København 1945-1988) Opal- og diamantring af 14 kt. guld prydet med tre cabochonslebne opaler og fire brillantslebne diamanter. Vægt ca. 6 g. B. 7 mm. Str. 47.
Kort med indbydelser med mere. Ca 150 pakker