Lukker 02/12-2024 20:32:00
Kinesisk famille rose fad af porcelæn, dekoreret i emaljefarver og guld med krabbe, konkylie og havplanter, svungen, profileret kant. Qianlong 1735–1796. Diam. 35.
Krybbespil af udskåret og bemalet træ med Jomfru Maria, diverse dyr, De tre vise mænd og hyrderne som betragter Jesusbarnet. Antageligt tysk. 20. årh. I alt 21 figurer. Stald H. 38. L. 87. D. 39.
48 stk Banquet stole sort betræk med guld prikker, kraftig polstret i sæde og ryg, Stabelbar, der medfølger overtræk alle stole
BUDT 425,- DKK
10 stk Hvide Stoflamper Ø ca. 50 cm, 220V
Salgsstativ med 13 varmebehandlet krystaller og 5 smukke fluorite klynger. samlet værdi 2260,-
FORSKÆRERSÆT udført i rustfrit tysk DIN 1.4116 stål. Knivblad 25 cm. Super skarp. Hårdhed 56 HRC. Skæfter i ibenholt. Ubrugt i gaveæske. Modelfoto
Frederik VI, 1 Frederik d'or 1831 FF, H 4B
Skopa smalskopa kabelskopa - S40 Fäste - Bredd ca 35 cm - Djup ca 100 cm Lasthjälp finns att tillgå efter tidsbokning
William Joseph Anastasi (f. Philadelphia, USA 1933, d. 2023) Uden titel. Sign. W. Anastasi 96. Farvekridt på papir. Bladstørrelse 26×32.
Står i 6740 Bramming. 1x Joel Field Light arbejdslampe. 400W. 1x Joel arbejdslampe 230V og 1x mindre arbejdslampe. Både brugt og ubrugt. Har stået på lager længe og fungerer umiddelbart. Oprydning. +MOMS
Henning Klok “Søværnspendel”. Tre pendler af hhv. rød- og orangelakeret metal. Udført hos Louis Poulsen. Diam. 28. (3)