Lukker 01/12-2024 19:21:00
Står i 6740 Bramming. 1x Joel Field Light arbejdslampe. 400W. 1x Joel arbejdslampe 230V og 1x mindre arbejdslampe. Både brugt og ubrugt. Har stået på lager længe og fungerer umiddelbart. Oprydning. +MOMS
2 hydr. Cylinder ubrugt
1. verdenskrig. 1915–18. Interessant familie korrespondance fra dansk familie bosat i Tønder (sønderjylland). Mange bedre forsendelser iblandt. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Frederiksberg Forening - Fattige Børns Juleglæde. 4 mærker overtrykt 210 øre, 25 øre, 1 kr. og 2 kr.“. Sjældne [ * ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
BUDT 4600,- DKK
1 bt. Clos Vougeot Grand Cru, Domaine Coquard Loison-Fleurot 2020 A (hf/in).
Kay Bojesen (f. København 1886, d. Gentofte 1958) Nøddeknækker af patineret bøg, udskåret i form af Th. Stauning. Udført hos Kay Bojesen. Ej stemplet. L. 21. Nøddeknækkeren er formgivet i 1932 og er udelukkende produceret i Staunings regeringstid indtil 1942.
BORESÆT, 170 dele HSS borsæt i metalkuffert 1-10mm.
FORLÆNGERSÆT, 3 dele til 3/4"-
1 bt. Nuits Saint Georges 1.Cru “Clos Des Grandes Vignes” Domaine Comte Liger-Belair 2015 A (hf/in).
4 stk. giner
Ca.102 stk Ølkrus - 33 cl.
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk BSV KS BSV KS ll