Andreas Fritz (f. Mov 1828, d.

Lukker 02/12-2024 20:40:00

Andreas Fritz (f. Mov 1828, d. Louisenhøj 1906) Portræt af Caroline Jacobine Bech, f. Galthen (1804–1863). Usigneret. Olie på lærred. 63×51.