Lukker 26/11-2024 07:28:00
Er blevet brugt i et kalkbrud. Mekanisk vedligeholdt. Der medfølger dele til defekt fødebånds-håndta Finlay 798
BUDT 20750,- DKK
Færøerne. 1919–2013. Tomt LT-album med klemlommer. ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Verner Panton (f. Gamtofte 1926, d. 1998) “Pantonova - Concave”. Lænestol med stel af stål, løs hynde med brunt skind. Designet 1971. Udført hos Montana.
Frandsen børnependel(ubrugt)
Diamantring af 18 kt. guld med Egyptisk stol som fatning prydet med old-cut diamant på ca. 3.62 ct. Farve: M. Klarhed: SI2. Str. 55,5.
Dansk Louis XVI kommode af maghoni. 18. årh. slutning. H. 80. B. 67. D. 44.
4 bts. ½. Château Léoville Poyferré, Saint - Julien. 2. Cru Classé 1990 A-A/B (bn). We are proud to present this lot as part of a collection sourced from a natural Scandinavian cellar with high humidity. Gathered over several decades and vintages going all the way back to the memorable harvest of 1947 in Bordeaux.
Klippo plæneklipper, pro 21 sh, med benzinmotor
1870. 2 sk. linietakket 12 1/2. Pænt centreret stemplet mærke med fin takning. Ganske lille rep. i SØ-hjørnet. Attest Møller AIEP [ 16A ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Pæn bil NB ! Motoren er defekt, skal formentlig skifte Mercedes E 200 CDI Be Aut. - Defekt motor
Rokokoform strøbøsse af sølv, balusterformet skævknækket form, Hugo Grün, København 1952 H. 22 cm, samt miniature spand af sterlingsølv, Wilh. Jensen H. 9 cm. Vægt 300 g. (2)
5 bts. Various White Burgundy A (hf/in).
2 stk. 50 watt LED Projektør, vandtæt. Ubrugt