Lukker 26/11-2024 07:50:00
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Schaeff TC125 - 13 Schaeff TC125 - 13 ton
BUDT 161000,- DKK
12 stk skrabe verdenskort, ubrugte i kasse
Ubekendt maler, 18. årh. Tre slagscener. Usignerede. Gouache på papir. Bladstørrelse hver ca. 8×12,5. (3)
11 dunke håndrens á 3,8 liter (ubrugt)
Mogens Koch (f. Frederiksberg 1898, d. København 1992) Reolvæg af massiv mahogni bestående af seks bogreoler samt syv medfølgende sokler, fire bogreoler med messingforede samlingshuller. Udført hos Rud. Rasmussens Snedkerier. H./B. 76. D. 27,5. (13) Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær
BUDT 10500,- DKK
Mogens Balle (f. København 1921, d. Asmindrup 1988) Komposition, 1963. Sign. MB. Akvarel og oliekridt på papir. Lysmål 54×37. Litteratur: Henning Smidth nr. 1963–060. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Gallakjole fra ophørt butik str: S vejl pris 1299kr , ubrugt
50 stk terrassebrædder af lærk, douglas, fyr eller gran 28x165x1800-2100mm. Ubrugt, har stået udenfor i længere tid.
Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973) Uden titel. Sign. Jorn, 91/120. Radering. Lysmål 19×13. Litteratur: Van de Loo nr. 264. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Ege tæppefliser - 3 kasser og 3 forskellige modeller. 1 kasse af Scala - 6,451 m2. 1 kasse af Scala - 6,451 m2. 1 kasse af Scala - 6,451 m2. Total 3 kasser og ca. 19,4 m2. Ubrugt og restparti, i original emballage + MOMS