Lukker 26/11-2024 08:15:00
100 stk. skoplader 700mm. Passer på en O&K gravemaskine. I rigtig god stand og med masser af materiel endnu. Se billede for mål. O&K Skoplader 700mm - 100 stk.
Afhentes: Zone 4 Fyn (via Google Maps)
Pavillon med overdækket terrasse, perfekt til en lille summerhus grund. Pavillonen har overdækket terrasse, 3 værelser + et kammer. Derudover har denne pavillon badeværelse med spa, bad og toilet. Det største af værelserne (se plantegning) er installeret med skabssektion (se billeder) Pavillonen er installeret med vandvarmer. Pavillonen har flotte lyse trælofter samt lyse laminatgulve i alle ru ABC Moduler 108m2 - Beboelses- og kontormoduler
BUDT 160000,- DKK
1 bt. Château Cheval Blanc, 1. Grand Cru Classé A 1975 A/B (ts).
1864. Preussisk feltpostbrev stemplet K.PR.FELDPOST-RELAIS No. 6 2.6.1864. Lokaliseret til Aabenraa og sendt til Gravenstein (Gråsten). Perfekt kvalitet [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
KONTORSTOL model "MAYOR", brun. Med gasdæmper og justerbar højde og rygvinkel. Med fodstøtte og massagefunktion, tilsluttes til USB. Ubrugt.
17 par sikkerhedsfodtøj, Vismo i str. 1x42- 2x43 - 5x44 - 5x45 - 4x46 (ubrugt)
Postkort. Gammelt album med ca. 200 postkort incl. flere bedre motiver, bl.a. set godt kort fra Rungsted station [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Big bags m. udløbs tud. sidst brugt til skovflis. Ca.30 stk.
Aquamarin- og diamantring af 14 kt. guld og sølv prydet med oval facetslebet aquamarin på ca. 4.72 ct. omkranset af talrige brillantslebne gule og cognacfarvede diamanter på i alt ca. 1.88 ct. Klarhed: VS-SI. Vægt ca. 6,5 g. Front 2,3×3 cm. Str. 55.
Axel P. Jensen (f. Kerteminde 1885, d. Virum 1972) Parti fra Agri Kirke. Sign. Axel P.J. 32. Olie på lærred. 61×81. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.