Lukker 28/11-2024 19:00:00
KONTORSTOL model "MAYOR", brun. Med gasdæmper og justerbar højde og rygvinkel. Med fodstøtte og massagefunktion, tilsluttes til USB. Ubrugt.
10 stk. div. løvriver + 6 stk. skafter (ubrugt)
Fire lommelærker af sølvplet, hvoraf to dekoreret med læderbesætning. H. 10–21 cm. (4)
Bernhard (Benny) Bendixen (f. København 1810, d. Hamborg 1877) Portræt af Elisabeth Vogt f. Holst (1748–1833). Enke efter toldkasserer Henrik Vogt (1744–1803). Usigneret. Olie på lærred. 22×17.
PINARELLO full carbon cykel med stel, frempind, styr og saddelpind, Fizik saddel, fælge med sorte eger 32mm. Shimano Ultegra gear, pedaler og pedalarm. Stel størrelse ca. 58. Derudover medfølger to ekstra hjul. (3)
MOTORSAV, Boxer 52cc.
1 bt. Champagne Dom Pérignon, Moët et Chandon 2000 A (hf/in).
Stor FRD grab. Der er brugsspor, steder ned slid og afskalninger. Funktionsdygtig ved sidste anvendelse, har stået stille en års tid. Ikke testet ved gennemgang.
Hvid kartoffelskål 23cm. 9 stk. + 6 stk. Gratinfade 35x21cm.
Henry Heerup (f. København 1907, d. sst. 1993) Uden titel. Sign. Heerup 1978. Olie på krydsfinér. 41×110. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.