Lukker 26/11-2024 09:12:00
Med 1 meter bredde dæk - og med stor bag-klap! Doosan DA 30 - Dæk 1000/50R25 / Tyres 1000/50R25 !
BUDT 645500,- DKK
Ni modeller af grønlandske kajakredskaber af træ og ben. Udført af sælfanger Bernhardt Hansen, Sydprøven/Alluitsup Paa, Kap Farvel-distriktet. 1960'erne. Medfølgende foto af Bernhardt Hansen (1896–1979). L. 70–90. (9)
Svensk design Håndvævet tæppe af uld i “rölakan” teknik. Lysegråt felt, samt bort med geometrisk dekor i blå og brune nuancer. Udført midten af 20. årh., Sverige. 300. B. 194.
Kinesisk pendant af grønlig jade i form af dreng. Ca. 1900. H. 6,5 cm.
Erindringsmedaljen i anledning af Hendes Majestæt Dronningens 75 års fødselsdag, 2015, sølv med krone, 28 mm, i krydsbånd i farve som Dannebrogordenes bånd med sølvmonogram - original æske, diplom dateret 16. april 2015 medfølger.
Bamser, ubrugte
2 stk Lagervogne med luftgummi hjul, ladmål L 125 B 65 cm
Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007) “Kinastolen”. Armstol af kirsebærtræ. Sædehynde betrukket med dybthæftet naturskind. Model 4283. Formgivet 1944. Udført og mærket hos Fritz Hansen, 1995.
2 hydr. Cylinder ubrugt, 70x50x 570 total
YTF-420 Betongfres Ytfräs Vennligst bemerk; Denne leveres med VALGFRITT s-feste (s40/s50/s60) kjøper spesifiserer ved kjøpet hvem han ønsker så monterer vi det på! "Overflatefreser montert på gravemaskinen Det perfekte verktøyet for deg å sette på gravemaskinen. Brukes til fjerning av belegg og avretting av betong og lignende overflater." Selges ny av forvandler. Se også vedlagt brosjyre for teknisk beskrivelse. for mer informasjon [email protected]
KØKKENKNIVSÆT udført i 67 lags Damaskus stål. Kokkekniv, santokukniv og utilitykniv. Knivblad 13-20 cm, super skarpe og holdbare. Skæfter pakkawood. Ubrugte i gaveæske. Modelfoto
12 bts. Château Pichon Longueville Baron, Pauillac. 2. Cru Classé 2005 A (hf/in). Owc.
BUDT 10500,- DKK