Lukker 26/11-2024 09:15:00
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Roug A/S 1200 L Dieselt Roug A/S 1200 L Dieseltank
Afhentes: Zone 4 Fyn (via Google Maps)
1 bt. Clos Vougeot Grand Cru, Domaine Coquard Loison-Fleurot 2020 A (hf/in).
Sydafrika. 1925. 1 d. rød AUTOMATMÆRKE på brevkort sendt fra CAPE TOWN 27.9.1925, ombord på skibet HMAS BERRIMA til Vejle. Underfrankeret og sat i porto med 10 øre, grøn. Sjælden forsendelse [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
VAREBIL, PEUGEOT EXPERT BlueHDi 120 L2. 1st. Indreg: 03-01-2019. Synet: 24-03-2023. Km-tæller viser: 348911.
Poul Kjærholm (f. Østervrå 1929, d. Hillerød 1980) “PK 22”. Et par lænestole med stel af stål. Sæde og ryg med peddigrørsflet. Formgivet 1955. Udført og mærket hos Fritz Hansen, 1989. (2)
Mogens Balle (f. København 1921, d. Asmindrup 1988) Uden titel. Sign. MB, betegnet på blændrammen “Åbent møde” Olie på lærred. 38×46. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Kay Bojesen (f. København 1886, d. Gentofte 1958) “Vita”. Sangfugl af gulllakeret træ. Udført og stemplet i begrænset oplag hos Kay Bojesen Denmark i samarbejde med Team Rynkeby. H. 15. L. 16. Original æske, dustbag og emblem medfølger.
Træningsmaskine, Cross mv, kraftig model, ikke afprøvet
Gina Pellón (f. Cienfuegos, Cuba 1926, d. Paris 2014) “L'homme il son double”, 1978. Sign. Pellón 78; sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 129×97. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Motoren er defekt. Kilometerangivelse er med forbehold, da det ikke er aflæst. Mitsubishi Fuso Canter 3,0TD - Defekt motor / engine needs overhaul
Diamantring af 18 kt. guld prydet med talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.88 ct. Vægt ca. 7,5 g. B. 9 mm. Str. 59.